Tarsus Çocuk Hapishanesi açılmak üzere!

16.05.2017 / Tarsus Gündem – Cihan Kezer

Tarsus Kampüs Cezaevinde Sona Doğru

tarsus

Tarsus’a bağlı Alifakı Mahallesi sınırlarından yapımına 3 yıl önce başlanılan Türkiye’nin en kapsamlı Kampüs cezaevi olacak olan tutuklu  yerleşkesinde sona gelindi.

Yapımı 110 Milyon Sekiz yüz seksen bin TL + Kdv’ye mal olan Yeni Kampüs Cezaevi İnşaatı uzaktan bakınca büyük bir mahalleyi andırıyor.

İçerisinde Lojman, Sosyal Tesisler, Sera, Spor Alanları, Tarım Alanların bulunduğu Kampüs Cezaevinde 8 bin mahkumun yanı sıra 2500 personel görev yapacak.

Tesis içinde içerisinde 1 adet kadın ceza infaz kurumu,1 adet çocuk cezaevi, 1 adet tarım ceza infaz kurumu, 3 adet T tipi ceza infaz kurumu, idari ve sosyal tesisler, tarım cezaevi, iş yurdu müdürlüğü, kadın cezaevi için kreş, çarşı binası, sağlık ocağı, jandarma binası, T tipi ziyaretçi binası, çok amaçlı salon, hizmet binaları yer alıyor.

Yeni cezaevinde ayrıca tarım, tekstil, temizlik gibi çok sayıda değişik alanda üretime yönelik işlevler hayata geçilecek. Tarım tekno parkı olarak bilinen organik tarımsal üretim yapılacak ve söz konusu üretim merkezlerinde hükümlüler çalıştırılacak.

Tarım Cezaevi İş Yurdu Müdürlüğünde çalışmalarıyla tutuklu ve mahkumlar üretime katkı yaparak, kendi ekonomilerine katkı sağladıkları gibi meslek sahibi de olarak toplumsal yaşama kazandırılmaları sağlanacak.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: