Haberler

Tarsus Çocuk Hapishanesi 2017 Mart’da açılacak!

15 Kasım 2016 / Duyarlıkapı

TARSUS KAMPÜSÜNE KAVUŞUYOR

Başlıksız-1gjjguet

Tarsus’a bağlı Alifaki mahallesi’nde yer alan ve inşaatına 11 Temmuz 2013 tarihinde başlanan Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kampüs Cezaevi inşaatının büyük oranda tamamlandığı kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre Kampüs cezaevi inşaatında eksiklerin bitmesi halinde resmi teslim tarihi 2017 yılı mart ayında olacağı iletildi.

110 Milyon 880 Bin TL + KDV ihale bedeliyle inşaatına başlanan ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde bitirilmesi hedeflenen cezaevi, bittiği zaman Türkiye’nin en büyük dördüncü cezaevi kampüsleri arasına girecek.

İçerisinde farklı tiplerde  cezaevlerinin yer aldığı kampüs de lojmanlar ve bazı sosyal tesislerde yer alacak.

Tarsus’un ova bölgesinde yeni bir yerleşim yeri olarak ortaya çıkan Ceza İnfaz Kurumu Kampus Cezaevi faaliyete girdiğinde 2500 personelin çalışacağı kampüs cezaevinde yaklaşık 8 bin mahkumun kalması planlanıyor.

Alifakı sınırları içerisindeki 400 dönümlük devasa alana kurulan cezaevi Adalet Bakanlığı bünyesinde TOKİ tarafından yaptırıldı.

Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kampüs Cezaevi, başta Tarsus, Mersin ve Adana olmak üzere bölgenin diğer illerinden gelecek mahkumları alabilecek.

Tesis içinde içerisinde bir adet kadın ceza infaz kurumu, bir adet çocuk cezaevi, bir adet tarım ceza infaz kurumu, üç adet T tipi ceza infaz kurumu, idari ve sosyal tesisler, tarım cezaevi, iş yurdu müdürlüğü, kadın cezaevi için kreş, çarşı binası, sağlık ocağı, jandarma binası, T tipi ziyaretçi binası, çok amaçlı salon, hizmet binaları yer alıyor.

Kampüs ceza infaz kurumlarında ayrıca tarım, tekstil, temizlik gibi çok sayıda değişik alanda üretime yönelik işlevler hayata geçilecek.Kampüs ceza infaz kurumlarında barındırılacak  tutuklu ve mahkumlar üretime katkı yaparak, kendi ekonomilerine katkı sağladıkları gibi meslek sahibi de olarak toplumsal yaşama kazandırılmaları sağlanacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s