5 Yaşındaki R. Annesiyle birlikte hapishanede!

04.05.2016 – Evrensel

5 yaşındaki R. annesiyle birlikte cezaevinde

Hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan Pakizer Karadeniz, 3 ay önce tutuklanarak, 5 yaşındaki oğlu Roni’yle birlikte Muş E Tipi Cezaevine gönderildi

cezaevinde-tecavuzde-personel-kusursuzmus9295a9055905dcca8fe1

“Örgüte üye olmak” suçlamasıyla hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan belediye çalışanı Pakizer Karadeniz, 3 ay önce tutuklanarak, 5 yaşındaki oğlu R. ile birlikte Muş E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde “örgüte üye olmak” suçlamasıyla hakkında kesinleşmiş 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan belediye çalışanı Pakizer Karadeniz, 3 ay önce tutuklanarak, oğlu R. ile birlikte Muş E Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Daha önce de benzer iddialarla 12 yıl boyunca çeşitli cezaevlerinde kalan Karadeniz, bakacak kimsesi olmadığı için oğlunu da cezaevine aldırmak zorunda kaldı.

R. ÖZGÜRLÜĞÜNÜ BEKLİYOR!

5 yaşında annesiyle birlikte mahpus edilen R., özgürlüğe kavuşacağı günü beklerken, Karadeniz’in annesi Naciye Karadeniz, kızının suçsuz yere tutuklandığını söyleyerek, “Benim kızım belediyede çalışıyordu. Belediyedeki işlerini yaparken 2006 yılında bir itirafçının söylemleri üzerine kızıma yeni bir dava açıldı. Ben zaten hastayım, kimsem yok. Pakizer ile hayata tutunmaya çalışıyordum, hastanelere beni götürüyor, ilaçlarımı alıyordu. Bu tutuklanma adeta gözlerimizdeki ışığı söndürdüler” dedi.

‘YETERİNCE BEDELLER ÖDEDİK’

Kızının 12 yıl boyunca belli aralıklarla aynı gerekçelerle cezaevinde kaldığını dile getiren Karadeniz, “Benim kızım evlenmişti. Bir düzeni olmuştu artık. Ama devlet kızımı rahat bırakmadı. Hakkında açtıkları davadan dolayı 6 yıl 3 ay ceza verdiler. Tutuklandı şimdi cezaevinde kalıyor. Pakizer çok zorluklar gördü. Ama bu son sefer tutuklanması hepimiz için ayrı bir zorluk, nefes alamaz duruma geldik. Torunum daha küçük. Benim torunum 5 yaşında, şuan okula hazırlık yapması gerekir. Cezaevinde büyümesini nasıl kabul edebilirim?” diyerek, tepkisini dile getirdi.

Karadeniz, yetkililere seslenerek, kızı ve torunun serbest bırakılmasını istedi.

SİSÊ NİNE İLE AYNI KOĞUŞTALAR

Karadeniz, Muş’un Varto ilçesine bağlı Badan köyünde 6 Nisan günü gözaltına alınıp tutuklanan 77 yaşındaki Sise nine ile aynı koğuşta kalıyor. (DİHA)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: