İsrail Hapishanelerinde 450 Filistinli çocuk var!

08.02.2016 – Timeturk

İsrail hapishanelerinde 450 Filistinli çocuk var!

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal rejimi zindanlarında halen 450 çocuk esirin bulunduğunu ve çocuk esirlerden 270’inin Ofer Cezaevi’nde tutulduğunu ifade etti.

filistinli çocuklar

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre; Heyet, bugün (8 Şubat Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, çocuk esirlerin HaSharon, Mecdu ve Ofer cezaevlerinde alıkonulduklarını belirterek, bazılarının ise hâlâ Etzion, Havara ve diğer sorgu merkezlerinde tutulduklarını açıkladı.

İşgal rejiminin çocuk esirlerden 9’unu idari hapis cezasıyla işgal zindanlarında esir tuttuğunu kaydeden heyet, çocuk esirlerden yüzde 95’inin gözaltına alındıklarında ve sorguları sırasında çeşitli işkencelere maruz kaldıklarını bildirdi.

İşgal güçlerinin 2015 yılından bu yana 2500 Filistinli çocuğu gözaltına aldığını ifade eden heyet, çocuklara ağır cezaların yanında para cezaları da verildiğini söyledi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Ofer Cezaevi’nde tutulan esirlere Ocak ayında 90 bin şikel (23 bin ABD doları) para cezası verildiğini açıkladı.

İşgal yönetimi, geçtiğimiz günlerde 14 yaşın altındaki çocukların da gözaltına alınıp yargılanmasına izin veren yasayı kabul etti.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: