Çocuklarla Güçlüyüz Konferansı, Kasım’da Ankara’da gerçekleşecek!

Çocuklarla Güçlüyüz Konferansı, Kasım’da Ankara’da

26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da Sivil Düşün AB Programı eş-finansmanı ile Uluslararası Çocuk Merkezitarafından geniş katılımlı yönlendirme kurulu ile yürütülen Mevcut çocuk hakları ağlarının çocukların sesi olarak harekete geçmesi için güçlendirilmesi – uluslararası ile ulusal ve yerel arasında bağlantı kurmak başlıklı projenin açılış etkinliği düzenlenecektir.

Çocuk Satışı, Çocuk Fuhuşu ve Pornografisi Birleşmiş Milletler Özel Raportörü Maud de Boer-Buquicchio, Missing Children Europe (Kayıp ve Cinsel Sömürüye Uğrayan Çocuklar için Avrupa Federasyonu), CRIN (Çocuk Hakları Uluslararası Ağı), ECPAT International, UNICEF Türkiye, Çocukların Ticari amaçlı Cinsel Sömürüsüne Karşı Mücadele Ağı (ÇTCS), Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi (ÇKŞÖOA), Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAv) ve Çocuk Gelinlere Hayır Ulusal Platformu (ÇGHUP) katılımı ile gerçekleştirilecek olan konferans Uluslararası Çocuk Merkezi, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER), Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) ve Özgürlüğünden Yoksun Gençlerle Dayanışma Derneği (Öz-Ge Der) organizasyonunda yapılacaktır.

Etkinliğin odak konusu çocuk hakları alanında çalışan ağların oluşturulması ve yürütülmesinde karşılaşılan güçlükler ile ağ çalışmalarının çocuklara ve ağları oluşturan bileşenlere faydaları olacaktır. Etkinliğin içerisinde bir konferans ve değişik konularda eş zamanlı paralel oturumlar gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin yeri ve program akışı ayrıca paylaşılacaktır.

Etkinliğe katılım sayısı 100 ile sınırlı olup ÇAÇAv, ÇTCS, ÇKŞÖOA ve ÇGHUP ile Öz-Ge Der,  Türk PDR-DER , SHUDER üyelerine öncelik tanınacaktır. Ayrıntılı bilgi ve katılım için cocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Ankara’dan katılanların en geç 13 Kasım, Ankara dışından katılanların en geç 6 Kasım’a kadarcocuklarlagucluyuz@icc.org.tr adresinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: