Duyurular

Mor Güvercin Projesi Kapanış Etkinliğine Davetlisiniz!

Mor Güvercin Projesi Kapanış Etkinliği

Mor Güvercin Projesi kapsamında; cezaevlerindeki kadın mahpusları tahliye sonrasına hazırlamayı amaçlayan bu süreçte özellikle ceza infaz kurumu çalışanları ile kadın alanında çalışan sivil toplum örgütleri, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) ve kadın sığınmaevi temsilcilerinin iletişimini güçlendirmeyi hedefleyen bir dizi çalışma yürütülmüştür.

Proje, ceza infaz kurumlarında kalan mahpus kadınların görünürlüğünü artırarak tahliye sonrası yaşamda kendilerine artı değer sağlayacak alternatifler sunmayı, bunu yaparken yereldeki sivil toplum örgütleri, ŞÖNİM ve kadın sığınmaevleri ile ceza infaz kurumları arasında ilişki geliştirmeyi hedeflemektedir. Mahpus kadın grubunun kadına yönelik şiddet konusundaki mağduriyetini ortaya koyarken ceza infaz kurumlarındaki mahpus kadınlara kadın hakları bakış açısı kazandırmak ve kadın sığınmaevleri hakkında bilgilenmelerini sağlamak projenin genel hedefleri arasındadır.

Mor Güvercin projesi kapsamında Adana Karataş, Denizli Bozkurt, Ankara Sincan ve İzmir Şakran Kadın Ceza İnfaz Kurumları’nda çalışmalar yapılmıştır.

Projenin kapanış etkinliği 2 Temmuz Perşembe günü 13.00-17.00 arası Karaköy Minerva Han’da gerçekleştirilecektir. Etkinliğe alandaki sivil toplum örgütü temsilcileri, uzmanlar, öğrenciler ve konuya ilgi duyan herkes davetlidir.

Lütfen katılım durumunuz ile ilgili aşağıda yer alan mail adresine geri dönüş sağlayınız.

LCV: fulyagiray@gmail.com

Mor güvercin Toplantı Programı mor kapanış afiş

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s