Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çocukları hapsetti!

22.04.2015 – merkurhaber

Kafes Cezası; Suçları dilenmek! 

cezaevinde-bin-686-cocuk-mahkum

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir skandala imza attı. Zabıta ekipleri, dilenen çocukları toplayıp demir parmaklıkların ardına attı. Tutsak çocuklar, kilitlendikleri yerin kilidini kırmak için çevreden geçenlerden taş istedi. Çocuklara uzatılan bisküviye birkaç elin birden uzanması ise yürek burktu.

VATANDAŞLAR ÇEKTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çoğunluğu Suriyeli olan ve kırmızı ışıklarda dilenen çocukları toplayıp parmaklıklı bir yere kilitledi. Bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülenen çocukların, kapıyı açmak için çırpındıkları görüldü. Çocuklar, kapının kilidini kırmak için yoldan geçenlerden taş ve yardım istedi. Zabıta ekiplerinin de bahçede bekledikleri görüldü.

ORASI CEZAEVİ DEĞİLMİŞ!

Görüntülerin internet sitesi ve yerel televizyonda yayımlanması üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, konu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Belediye açıklamasında çocukların neden orada hapsedildiği konusunda hiçbir bilgiye yer verilmezken, bu yerin cezaevi değil zabıta karakolu olduğu vurgulandı. Belediye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün yerel bir haber sitesinde yayımlanan ‘Urfa Belediyesi Çocuk Hapishanesi Kurdu’ başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu bina Tarihi Doğu Surlarımızda bulunan ve daha önce Zabıta Daire Başkanlığımız İdari Binası olarak kullanılmaktaydı. Şu anda ise Bölge Zabıta Amirliği olarak kullanılmakta olan bir yerdir. Bahse konu demir korkuluklar proje kapsamında tarihi yapıyı korumaya yönelik olarak Doğu Surları onarım kapsamında yapılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: