“Halay Cezası” onaylanırsa 2 aylık bebeğiyle hapse girecek!

24.04.2015 – haberler

‘Halay Cezası’ Onaylanırsa 2 Aylık Bebek Hapse Girecek

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kürtçe şarkılar eşliğinde ‘halay çekerek örgüt propagandası’ yaptığı söylenen annenin cezası kesinleşirse, 2 aylık bebek cezaevine girecek.

'Halay Cezası' Onaylanırsa 2 Aylık Bebek Hapse Girecek

Bursa’da, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kürtçe şarkılar eşliğinde ‘halay çekerek örgüt propagandası’ yaptıkları iddiasıyla 10 ay hapse mahkum edilen annenin cezası kesinleşirse, 2 aylık bebek cezaevine girecek.

“BENİMLE HAPİSE GİRECEK”

1 Eylül 2013’te Bursa’da düzenlenen mitinge katılan Semra Getiren Gören hakkında, Kürtçe şarkılar işliğinde halay çektiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Kendisi ile birlikte 16 arkadaşı “PKK/KCK’nin talimatıyla örgütsel içerikli marşlar eşliğinde halay çektikleri” iddiasıyla yargılandı. Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Gören, 10’ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu sürede Sinan Gören ile evlenen Semra Getiren Gören’in, ‘Eylem Arin’ adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Anne Gören, cezasının kesinleşmesi halinde 2 aylık kızının da kendisiyle birlikte hapse gireceğini belirterek, üzüntüsünü dile getirdi.

“ÖNCE KOMİK GELDİ AMA…”

Gören, “Dünya barış günüydü, bütün dernekler, partiler oradaydı. Biz halay çektik. Onun dışında herhangi bir şey yapmadık. Bizim dediğimiz gibi ideolojik halaydı. 2-3 hafta önce aileme, eski adresime bir kağıt geldi. Orada öğrendik ceza yediğimizi. Zaten sayısını bilmediğimiz benzer davalar açılmıştı. Halaydan dolayı ceza yediğimizi duyunca önce komik geldi. Sonra kağıdı inceleyince gerçekten halay nedeniyle ceza yediğimizi gördük. Şu an biz de şaşkınız. Kağıtta sadece halay çektiğimiz için ceza aldığımız yazıyor, halay propaganda olarak görünüyor. Benzer bir olay da kına gecemde yaşandı. Kınamda halay çeken arkadaşlarım 16 Haziran’da mahkemeye çıkacaklar.” dedi

“ORADA BEBEĞİME NASIL DOKTOR BULACAĞIM”

Cezasının kesinleşmesi durumunda 2 aylık çocuğunun da hapse gireceğini hatırlatan Gören, “Daha 2 aylık, süt verdiğim için benimle birlikte girmek zorunda. Yani çocuğumda hapis olacak. Orada bebeğime nasıl doktor bulacağım, çocuk doktoru da bulunmuyor. Bir sağlık sorunu olduğu zaman kim müdahale edecek. Hiçbir şeyden haberi yok. Daha iki aylık, yeni yeni etrafını görmeye, tanımaya çalışan bir bebeğe, cezaevi koşullarını tanıtacağız.” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: