Haberler

İki Çocuk Annesi Mülkiye Demir Kılınç’a “Hapiste Kalabilir” Raporu

Özgür ve Lorin adlı iki çocuğu bulunan Mülkiye Demir Kılınç, iki çocuğuyla beraber hapishaneye girme tehlikesiyle karşı karşıya. Çalıştığı Mezopotamya Kültür Merkezi’nde kitap sattığı kişinin “kitapların dağa gideceğini biliyordu” şeklindeki ifadesi üzerine “terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği” gerekçesiyle kendisine 2 yıl 1 ay hapis cezası verilen ve bu hapis cezası Yargıtay tarafından da onaylanan Mülkiye Demir Kılınç ikiz bebekleriyle beraber hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya. Yüzde 43 bedensel engelini ve ikiz bebeklerini gerekçe göstererek ceza ertelemesi talebinde bulunan Kılınç’a Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından “hapishanede kalabilir” raporu verilmiş.

Bu akıl dışı davaya ve son gelişmelere dair BirGün gazetesinin 14 Temmuz 2014 tarihli haberini okuyucularımızla paylaşıyoruz:

 

İkiz bebeklerin annesi Mülkiye Demir’e hastaneden kötü haber

 BirGün 14 Temmuz 2014

Haseki Hastanesi, ‘panik atak’, ‘görme bozukluğu’ ve ‘yüzde 43 bedensel engeli’ cezaevinde yatmaya engel görmeyince, Mülkiye Demir Kılınç’a cezaevi yolu göründü.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Mülkiye Demir Kılınç’ın sağlık sorunlarının cezaevinde yatmasına engel olmadığına dair rapor hazırladı. Son sözü ise savcılık, Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapora göre verecek.

PKK ’ya yardım ettiği iddiasıyla aldığı 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ikiz bebek annesi Mülkiye Demir Kılınç, hapis cezasının infazının ertelenmesi için savcılığa başvurmuştu. Kılınç, erteleme talebine “panik atak” hastalığını ve yüzde 43 bedensel engelini gerekçe gösterdi.

SON UMUT ADLİ TIP

İnfaz Savcılığı da, dilekçede belirtilen hastalığın incelenmesi için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden rapor istenmesine karar verdi. Kılınç, bu kapsamda hastane tarafından oluşturulan bir heyet tarafından muayene edildi. Yapılan tetkiklerin ardından Mülkiye Demir Kılınç’a ilişkin hazırlanan raporda, ‘panik atak’, ‘görme bozukluğu’ ve ‘kalça çıkığı’ gibi hastalıklarının olduğu belirtilirken, söz konusu bu rahatsızlıkların ikiz annesi Kılınç’ın cezaevinde yatmasına engel olmadığı ifade edildi.

Bu raporu inceleyecek olan Adli Tıp Kurumu da bir rapor hazırlayacak. İnfaz Savcılığı ise Adli Tıp’tan gelecek raporlara göre kararını verecek.

CEM TURSUN/DHA

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s