Hapishane Duvarlarında Resim Çalışması

06072014QitN3Li7-q1IfSle

Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun talebi üzerine Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri ile ortak bir çalışma düzenlendi ve bir hafta boyunca hapishane duvarlarına resimler çizildi.

İlgili 6 Temmuz 2014 tarihli duyarlikapi.com haberini okuyucularımızla paylaşıyoruz..

CEZAEVİNİN SOĞUK DUVARLARINI DOĞA RESİMLERİ ISITTI

Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan çocuk tutuklu ve hükümlülerin odalarının bahçe duvarlarına manzara resimleri çizildi.
Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda çocuk tutuklu ve hükümlülerin kaldığı koğuşların duvarlarına manzara resimleri çizildi. Ceza İnfaz Kurumunun talebi üzerine Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğrencileri ile yapılan ortak çalışma kapsamında yapılan ve bir hafta süren resimler çocuklar tarafından beğeniyle karşılandı. Resimlerin çok güzel olduğunu belirten çocuklar cezaevi idaresine teşekkür etti.

Çalışmanın Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan çocuk tutuklu ve hükümlülerin psikolojilerinin cezaevi ortamından olumsuz etkilenmesinin önlenmesi, bakış açılarının değiştirilmesi ve dışarıdaki sosyal hayata hazırlanmalarında son derece önemli olduğunu dile getiren Kurum Müdürü Kemal Kargacıer bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya gayret gösterdiklerini, çocuk tutuklu ve hükümlülerle özverili olarak ilgilenen İnfaz ve Koruma Başmemuru ve görevli İnfaz ve Koruma Memurlarına bu konudaki çalışmalarından, çocuk odalarının iyileştirilmesi kapsamında “Oda Bahçe Duvarlarını” özgün boyamaları ile resimlendiren Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri Gökhan Ceylan, Melike Topal, Nazife Hazar ve Selahattin Tor’ a emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: